piątek, 31 sierpnia 2012

Obóz letni, Soczewka

Na obóz do Soczewki wybrały się 3 zastępy: SZ 53 Szerszeń z Chojnic, SZ 93 Wilk z Pierwoszyna oraz SZ Jeleń z Torunia oraz przedstawiciele innych zastępów: SZ Kuna, SZ Wilk oraz SZ Bóbr. Przez cały obóz towarzyszył nam Dh Oskar oraz Ojciec Bertold.

Wszystkiego, co się działo podczas obozu, nie da się opisać. Niech przemówią zdjęcia, które można zobaczyć w naszej galerii...
Tutaj tak w skrócie - po przyjeździe do lasu koło Soczewki, nad jeziorem Soczewka, w Nadleśnictwie Gostynin, powitali nas harcerze z PuSZczy Warszawskiej oraz z 1. Drużyny Warszawskiej, którzy opanowali ten las. 
Zastępy od razu przystąpiły do budowy gniazd, trzeciego dnia wszystkie platformy już stały, a zastępy od tego dnia do końca obozu, spały na wysokości.
Wszystkie posiłki przyrządzaliśmy sami. Był bieg na orientację, olimpiada sportowa, marsze nad jezioro, pielgrzymka do kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej w Soczewce, chętni przyjęli Szkaplerze Święte... Codziennie mieliśmy Msze Święte w naszej leśnej kaplicy i z pomocą Ojca Bertolda, zgłębialiśmy Prawo Harcerza.
Na koniec obozu odbyła się Wielka Gra, gdy zastępy opuściły obóz i nocowały "pod chmurką" oraz Sąd Honorowy, który dopuścił do Przyrzeczenia Harcerskiego 12 ochotników!!! Nasza rodzina harcerska w północnej Polsce jest coraz większa!!!
A może któryś z harcerzy pod spodem coś dopisze, ha?
Czas na rozpoczęcie przygotowań do kolejnego obozu! Pewnie zastępów na nim będzie więcej :)
PuSZcza, PuSZcza!!! Nie odpuszcza!!!