Bydgoszcz

2 maja 2013 roku odbył się I Skautowy Bieg na Orientację w Bydgoszczy. Udział wzięło sześć drużyn (w
sumie 13 osób). W kategorii do lat 16 wygrał SZ Jeleń z Torunia, w kategorii powyżej 16 lat Państwo Magda i Piotr Chrzanowscy. Gratulujemy! Jednocześnie, dzięki Jędrkowi i Michałowi, o biegu dowiedzieli się mieszkańcy kilku bydgoskich i podbydgoskich parafii. Może w końcu nas zaczną tu kojarzyć ;)

Niestety, pierwszy rok nie znalazł podsumowania w postaci wzięcia udziału w obozie letnim. Na obóz wybrał się natomiast Michał, dołączając do Samodzielnego Zastępu Jeleń. Sąd Honorowy dopuścił go do złożenia Przyrzeczenia Harcerskiego! Tak więc mamy w Bydgoszczy dwóch pierwszych skautów. Oby to było na dobry początek :)

 Od marca do czerwca, co jakiś czas odbywały się kolejne zbiórki. A to w Bydgoszczy, a to w Toruniu. Regularnie uczestniczyli w nich Jędrek i Michał. Przez pewien czas również Kuba i Michał. W Wielkich Harcach Majowych SZ Kuna wziął udział w pionierce (w zasadzie była to bardzo dobra lekcja pionierki), budując katapultę. Jędrek na Harcach złożył Przyrzeczenie Harcerskie!

4 lutego 2012 - ważna data dla skautingu w Bydgoszczy - powstał Samodzielny Zastęp harcerzy Kuna, zastępowym został Andrzej. Przed nimi kilka warunków do spełnienia, aby zastęp został oficjalnie uznany... Ale są duże szanse, że się uda :)

6 stycznia 2012 roku odbyło się spotkanie opłatkowe. Obecni byli kandydaci na harcerzy, kandydatki na harcerki wraz z rodzinami oraz Marta, Jacek i Przemek. Po Mszy świętej, spotkaliśmy się na wspólnym kolędowaniu. Konkurs kolęd wygrała Zuzia - za odwagę (zgłosiła się jako pierwsza) i śpiew bez śpiewnika!! W nagrodę otrzymała "Tumbaj", który przetrwał obóz PuSZczy.

W Bydgoszczy centrum naszych działań to parafia Matki Boskiej Zwycięskiej (www.mbzwycieskiej.pl), gdzie zaprosił nas ksiądz Wenancjusz i na każdym kroku nam pomaga!

Dwóch pierwszych kandydatów ma już mundury! To Jędrek i Michał, co prawda obaj spod Bydgoszczy, ale związani z parafią i przekonani do tworzenia zastępu. Mundury kupili za fundusze od parafian, którzy wspomogli nas, a w zamian otrzymali kalendarze (35 kalendarzy).