wtorek, 27 listopada 2012

Życie w PuSZczy toczy się w zawrotnym tempie... Każdy tydzień to kolejne działania w wielu miastach Polski. Kolejni kandydaci. Kolejne pytania od rodziców. Poniżej, w telegraficznym skrócie - co słychać w PuSZczy.

Kamień Pomorski. Odwiedziliśmy księdza Bartka oraz harcerki i harcerzy w miniony weekend. Z wielką radością poznaliśmy... kilkunastu nowych kandydatów do zastępów: SZ 91 Orzeł, SZ 92 Krogulec oraz SZ Wilk. Paweł z Wilka złożył Przyrzeczenie!!! Witamy wśród nas, Bracie! Wzięliśmy udział we Mszy Świętej oraz odbyło się spotkanie z rodzicami.

Bydgoszcz. Odbyła się rekrutacja. Na razie nie przyniosła rezultatu, ale wciąż walczymy, aby do SZ Kuna dołączyli nowi ochotnicy.

Poznań. Kilka zbiórek 1. Gromady Poznańskiej za nami. Akela Jacek złożył Przyrzeczenie Harcerskie! W Gromadzie od najbliższej zbiórki będzie pomagał dh Łukasz. Na razie jest 5-ciu wilczków, ale rekrutacja trwa. Trwa wybór koloru chust oraz patrona Gromady (już wiemy, że będzie to jeden z błogosławionej 5-ki poznańskiej).

Toruń. Na ostatniej zbiórce pojawił się nowy kandydat, kolejny wysłał maila. Jest szansa, że SZ Jeleń jeszcze w tym roku zostanie uznany!

Osiek k.Torunia. W miniony piątek, 23-go listopada powstał nowy zastęp!!! Chłopcy wybrali nazwę... Raniuszek! jest to pierwszy taki zastęp w Polsce :) Zastępowym został Rafał. Miejmy nadzieję, że przed nimi dłuuuuga harcerska przygoda.

Chojnice. A w Chojnicach, jak zawsze - SZ 53 Szerszeń działa w kamuflażu, nic nie wiadomo, co się dzieje, a oni pewnie co tydzień robią zbiórki, aby wygrać zimowisko ;)

Pierwoszyno. SZ 93 Wilk zapadł ostatnio w lekki zimowy sen, ale miejmy nadzieję, że Msza Święta oraz spotkanie z rodzicami sprzed 10-ciu dni obudzą Wilka. Marcin i Łukasz natomiast będą tworzyć nowy zastęp w Pierwoszynie.

Sopot. Do Kuby i Stasia dołączył po naborze nowy kandydat. SZ Bóbr powoli zbiera szlify. Miejmy nadzieję, że już wkrótce będzie z kim robić zbiórki.

Gdynia. Trwają rozmowy w Zespole Szkół im. Jana Pawła II na Obłużu - aby przy szkole (która działa przy parafii Św.Andrzeja Boboli) utworzyć zastęp.

Skierniewice. Do "PuSZczy" dołączył SZ Żubr. Zastępowym został Tadek, który zebrał zastęp i przygotowuje go do uznania. W niedzielę mianowany na Szczepowego został Kamil. Już niedługo w Skierniewicach powstanie drużyna...

Żychlin. Ks. Konrad rozpoczął starania o utworzenie w Żychlinie zastępu. Po kilku spotkaniach organizacyjnych, na pierwsze spotkanie przyszło... 37 kandydatów. Jest zainteresowanie :) Zobaczymy, ilu z nich przyjdzie na zbiórkę...

Łaguszew. I znów będzie zastęp w okolicy Łowicza. Są chętni chłopcy z Publicznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Pan Dyrektor chce, aby jego szkoła była wyjątkowa. Obiecał przyjąć Samodzielne Zastępy na marcowy biwak...