Kamień Pom.
SZ 108 Wilk działa coraz lepiej. Kolejne zbiórki, kolejne zadania, kolejni kandydaci i ochotnicy w zastępie. Zarówno w Cyklu I, jak i w II zastęp znajduje się w czołówce. W lutym kolejny biwak, na którym stawił się SZ 108. A na początku marca - gra i dostarczenie przesyłki do szpiega, którym okazał się leśniczy.

Jesień 2013 roku. Oba zastępy samodzielnie realizują zbiórki. Pomoc ks.Bartka oczywiście jest nieustanna, ale to Kuba i Kuba wzięli na siebie odpowiedzialność. I od razu widać efekty! SZ 108 Wilk dnia 2 listopada został liderem w klasyfikacji na zastęp Cyklu. Być może cyklu nie wygra, ale pierwszy duży sukces osiągnął. Zastęp przeprowadził akcję zarobkową - mianowicie sprzedaż zniczy. Odbył się również biwak obu zastępów.

Na obóz do Lipinek udały się dwa zastępy z Kamienia Pomorskiego - Orzeł i Wilk (w sumie 9 ochotników - sześciu z nich wróciło jako harcerze, Przyrzeczenie Harcerskie złożyli Kuba N, Kuba S, Ernest,
Wojtek, Patryk i Damian). Oba zastępy pierwszego dnia obozu były...zmęczone 9-cio godzinną podróżą. Na początku nie wiedziały do końca, jak zabrać się za pionierkę. Dopiero drugiego dnia obozu weszły w życie obozowe. I już w nim pozostały, z każdym dniem coraz lepiej sobie radząc. SZ 108 Wilk, jako, że całkowicie samodzielnie postawił swój fort - wygrał pionierkę, natomiast Orzeł został uhonorowany za czystość w forcie, której pilnował zastępowy. Oba zastępy odniosły również wiele swoich małych sukcesów. Teraz już, jako doświadczone zastępy po obozie - powinny pracować jeszcze lepiej.


W dniach 26-28 kwietnia 2013 roku na biwak do Starego Krakowa przybyło 9-ciu harcerzy z Kamienia! Po wielu przygodach, mocnym deszczu, spaniu w stodole, wyznaczaniu azymutu, próbie odbicia konwoju z Jankiem Bytnarem-"Rudym", uczestniczeniu w Eucharystii, obiedzie na ogniu, w niedzielę, 28 kwietnia, zastępowym SZ 91 Orzeł został Kuba, Przysięgi Wierności złożyli Ernest, Wojtek i Dawid. W końcu został uznany SZ Wilk, otrzymał on numer 108! zaś do drużyny zostali przyjęci Kuba i Patryk.

22 marca harcerki i harcerze z Kamienia, z pochodniami w dłoniach, mimo minusowej temperatury, wzięli udział w Drodze Krzyżowej ulicami miasta. Przez całą Drogę Krzyżową, sztandar niósł Paweł - nowy zastępowy SZ Wilk.

W dniach 8-9 marca odbył się biwak harcerzy z Kamienia w Trzęsaczu... Podobno dużo się działo, aczkolwiek raport nie dotarł ;)

W grudniu SZ 91 Orzeł, pod wodzą nowego zastępowego - Kuby, rozpoczął nowy etap w swej historii.

25 listopada 2012 r. Po kolejnym naborze, mamy... kilkunastu nowych chętnych! SZ Wilk cieszy się

na myśl o uznaniu zastępu, Orzeł i Krogulec prawdopodobnie nie znikną z mapy Samodzielnych Zastępów... Na razie funkcji zastępowego SZ 91 Orzeł podjął się Patryk. Jako pierwszy, z grona ochotników z Kamienia, harcerzem został Paweł z Wilka! Witamy w naszym gronie :)

Niestety, nie udało się żadnemu z zastępów wziąć udział w obozie w Soczewce. Przedstawicielami Kamienia byli ks.Bartek oraz Paweł, którzy odwiedzili obóz. Ale od września znów ruszamy!

 W Wielkich Harcach Majowych wzięły udział SZ Wilk oraz SZ 92 Krogulec (z dwoma przedstawicielami Orła w składzie). W sumie z Kamienia Pomorskiego, z odsieczą dla księcia Jeremiego, przybyło 9-ciu dzielnych rycerzy. Zebrali oni pierwsze doświadczenia, wzięli udział w odbiciu oblężonego Zamku w Zbarażu. Odbyli bardzo długą podróż i zapewne nie żałowali, że przyjechali. To było ich pierwsze spotkanie z innymi zastępami.

Dnia 11 marca 2012 roku zostały uznane 2 zastępy: SZ 91 Orzeł oraz SZ 92 Krogulec. Na zastępowych mianowani zostali Michał i Bartek oraz Dawid, który otrzymał misję założenia SZ Wilk. W sumie do PuSZczy zostało przyjętych 13 ochotników. W Kamieniu Pomorskim jest potencjał i są dwaj duszpasterze, którym zależy na skautingu i na miejscowej młodzieży. Dzięki temu wydarzeniu, skauting wraca na Pomorze Zachodnie po 10 latach nieobecności... Oby był to zwiastun dalszego rozwoju harcerstwa katolickiego w tych stronach.
Już następnego dnia okazało się, że są również dwaj kandydaci na wędrowników... Powstanie drużyny w Kamieniu Pomorskim staje się coraz bardziej realne!

We wrześniu 2011 roku, nieoczekiwanie, odezwał się wikariusz z parafii św.Ottona w Kamieniu Pomorskim (www.katedrakamien.pl) - ks. Bartek Bugajak - nasz wędrownik z Puław. Oświadczył, że chciałby pomóc stworzyć skauting na dalekim północnym-zachodzie. I znalazł 15 kandydatów, którzy są zafascynowani i bardzo waleczni. Już niedługo powstaną pierwsze zastępy w Kamieniu, nawiązując tym samym do środowiska Skautów Europy, które w latach 90-tych działało w Świnoujściu.
W Kamieniu Pomorskim odbyło się zimowisko 5 Drużyny Warszawskiej, kandydaci dzięki temu mogli zobaczyć prawdziwe zastępy w akcji... Jednym z podjętych wspólnie działań był... Bawarski Traktor na plaży!!!