OsiekHerody - tak, wyglądali świetnie ;) cóż, ze zdecydowali się jedynie na odwiedzenie kilkunastu domów. Harcerze z Osieka obiecują jednak, że za rok odwiedzą więcej domów. Tak więc czekajcie na nich!!! Do zastępu dołączyli dwaj nowi kandydaci - Piotrek i Mateusz.

Zastęp Raniuszek powoli wzbija się do lotu... Chłopcy wciąż szukają odpowiedniego terminu na zbiórki. Zdecydowali się przystąpić do Wielkiej Gry Eurojamowej. Pojawił się na zbiórkach nowy kandydat. Czekamy na rezultaty ich pracy!

Na obóz do Lipinek wybrało się 5-ciu ochotników z Osieka. Po bardzo ciężkim początku i budową fortu, co okazało się wielkim wyzwaniem dla zastępu, powoli, powoli harcerze wchodzili "w grę". Podczas obozu Rafał i Szymon dołączyli do wielkiej rodziny skautowej. Najważniejsza podczas obozu jest przygoda i zabawa, co zastęp na pewno zapamięta do końca życia. Sąd Honorowy przyznał zastępowi pierwszą wstążkę - za służbę liturgiczną podczas obozu.

Zastęp Raniuszek w czerwcu uczestniczył w III Marszu dla Życia i Rodziny w Toruniu, natomiast w Osieku odbyło się... rozesłanie na obozu. Przez dwa tygodnie w osieckim lesie budowaliśmy ołtarz polowy, a zastęp uczył się pionierki. Końcówka roku była bardzo udana dla całego zastępu, do którego dołączyli Grzesiek i Kuba.

14 kwietnia 2013 roku na toruńskich Wrzosach został uznany SZ 107 Raniuszek, zaś Rafał został mianowany zastępowym. Do zastępu, po naborze w szkole, dołączył kolejny kandydat. Niech Raniuszek lata wysoko i wcześnie wstaje! :)


8 marca 2013 roku, po Harcerskiej Drodze Krzyżowej w Toruniu, do kręgu wędrowników Św.Wojciecha został przyjęty Robert, zaś do Sieci Samodzielnych Zastępów "PuSZcza": Rafał, Szymon, Paweł i Kewin. Już niedługo mianowanie Rafała na zastępowego :)


SZ Raniuszek systematycznie realizuje program 5-ciu pierwszych zbiórek. SZczepowy pojawił się w styczniu w warszawskim carricku, celem zakupienia czterech mundurów!

23 listopada 2012 r. Odbyła się zbiórka założycielska Samodzielnego Zastępu Raniuszek. Zastępowym został Rafał. W zbiórce pośród mgły wzięli również udział Szymon, Kewin i Paweł, kolejni dwaj kandydaci byli tylko na początku, w celu dowiedzenia się, o co w tym harcerstwie chodzi. Robert zdecydował się pomagać zastępowi jako SZczepowy.
Miejmy nadzieję, że przed kandydatami z Osieka wielka przygoda harcerska... 

Wrzesień 2012. Na adres puszczy przyszedł mail od Pana Roberta z Osieka, że chciałby, aby jego synowie zostali Skautami Europy. Na początku listopada odbyło się spotkanie, na którym zaplanowaliśmy pierwszą zbiórkę.