Olsztyn

Pierwszy olsztyński zastęp - Łasica powoli rośnie w siłę. Chłopcy są po dwóch biwakach i kilku zbiórkach. Jeszcze dwóch kandydatów i zastęp zostanie uznany!

Wraz z początkiem listopada, po przygotowaniach formacyjnych i metodycznych, na szeroką skalę rusza nabór do powstającej drużyny. Nowi szefowie olsztyńscy zastanawiają się nad kolorem chust oraz nad wyborem patrona szczepu. Więcej informacji tu.

We wrześniu, ks. Henryk namówił czterech mężczyzn do tego, aby wspólnymi siłami założyli 1.Drużynę Olsztyńską! Zgodzili się. Trwają więc przygotowania do naboru i pierwszej zbiórki.


18-go sierpnia 2013 roku odbyło się spotkanie w Klebarku Wielkim. Ustaliliśmy wspólnie z księdzem Henrykiem oraz rodzicami przebieg działań w Olsztynie i Klebarku, zmierzających do powstania zastępów, a nawet... drużyny.


Historia chętnych z Olsztyna jest dłuuuga... Zaczęło się 3 lata temu. Od tego czasu pojawiały się kolejne pytania - kiedy skauting pojawi się w Olsztynie? Pojawi się, jak będzie miał kto się tym zająć...
No i się doczekaliśmy! Zobaczymy, czy będzie to sam Olsztyn, czy też Klebark Wielki, ale niebawem na
Warmii powstaną pierwsze jednostki.
Na obozie Godzina W było trzech kandydatów z Olsztyna: Feliks, Michał i Olek. Feliks został przyjęty do PuSZczy. Autorem całego zamieszania jest ks.Henryk Błaszczyk, proboszcz Sanktuarium w Klebarku Wielkim.
Szykujemy akcję promocyjną w Olsztynie!