Szczecin

Zima była czasem poszukiwań szefów, którzy zdecydują się założyć Gromadę wilczków. I udało się!!! Na kurs "Dżungla" pojechał Szymon. W marcu 2014 roku jest planowana akcja naborowa, a po niej pierwsza zbiórka 1. Gromady Szczecińskiej!!!

W październiku 2013 roku odbyło się w parafii Przemienienia Pańskiego spotkanie z zainteresowanymi skautingiem rodzicami. Mamy czas do wiosny, aby znaleźć kandydatów na szefów oraz chętnych chłopców, którzy utworzą Samodzielny Zastęp. Wygląda na to, że w Szczecinie znów będzie środowisko skautowe!

Po kilku latach przerwy, znów na Święty Krzyż wybrał się skaut ze Szczecina - Rafał. W niedzielę, 29 września złożył Przyrzeczenie Harcerskie. Wspólnie z Jarkiem chcą założyć w Szczecinie Gromadę wilczków!

W pierwszy dzień wiosny (akurat ;) spotkaliśmy się w parafii Miłosierdzia Bożego z ks. Sławkiem oraz trzema pierwszymi kandydatami Samodzielnego Zastępu Orzeł ze Szczecina! Akcja naborowa jest przewidziana na kwiecień, a biwak w Starym Krakowie ma pokazać, czy zastęp powstanie już teraz, czy musimy jeszcze trochę poczekać ;)


Od kilku już lat próbujemy reaktywować działalność skautingu w Szczecinie. Było kilka prób. jest kolejna. Dawid zdecydował się, aby po raz drugi spróbować założyć Samodzielny Zastęp. jest też dwóch innych kandydatów... Na wiosnę zastęp powinien ruszyć z kopyta!