wtorek, 25 marca 2014

Z Tczewa do Pelplina

W miniony weekend odbył się biwak PuSZczy oraz wędrówka Kręgu Św.Wojciecha. Miejscem zmagań był Tczew. W niedzielę wszyscy spotkaliśmy się przed Katedrą w Pelplinie, gdzie modliliśmy się w intencji naszej Federacji z okazji Dnia Modlitw.


Na biwaku stawiły się trzy zastępy - SZ 53 Szerszeń z Chojnic, SZ 93 Wilk z Pierwoszyna oraz SZ 111 Kuna z Przyłęków, który to zastęp został w niedzielę uznany. W sobotę naszym celem było dotarcie do Sanktuarium Świętego Wojciecha w Gorzędzieju, gdzie wedle legendy Św.Wojciech odprawił Mszę Świętą, przed przeprawą Wisłą w kierunku Truso... Następnie zastępy dostały 1,5 godziny na wykonanie sześciu zadań technicznych. Wieczorem wprawialiśmy się w ekspresji.
Pobudka została ustalona na 6 rano, ale niektórzy nie mogli się doczekać sprzątania i wstali o... 5:30. Można i tak :) Ze sprzątaniem uwinęliśmy się dzięki temu nad wyraz szybko i wyruszyliśmy do Pelplina. Tam zastępy przyrządziły śniadanie na ciepło w ogrodzie seminaryjnym, dołączył SZ 110 Bóbr, po czym odbył się apel, na nim Przysięgi Wierności oraz Gorzkie Żale i Msza Święta w Katedrze pw Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Oczywiście zawierzyliśmy Maryi nas i Federację Skautingu Europejskiego.

Podczas apelu zjawił się ks.dyrektor Radia Głos, aby dowiedzieć się, z jakiej okazji przybyliśmy do Pelplina. Czego się dowiedział, można przeczytać i wysłuchać tutaj.