środa, 18 grudnia 2013

Co w zastępach słychać?

Chojnice: W Nieżychowicach co roku Arka dziadek w swojej firmie "TadMar", organizuje mikołajki dla pracowników. Arka mama zaproponowała nam prowadzenie zabaw, więc się zgodziliśmy. Nasze zabawy trwaly 2-3 godziny, każdego zwycięzce nagradzaliśmy. Później przyszedł Mikołaj i dawał prezenty. Każdy musiał coś zaprezentować. Nam kazano robić pompki:D. Na koniec Arka dziadek nam podziękował :)

Tobiasz, zastępowy SZ 53 Szerszeń

zbiórka SZ 109 Jeleń
Osiek: na zbiórce byliśmy w lesie, tam zrobiliśmy spaghetti (było dobre i nic nie zostało), graliśmy w bawarski traktor, rozmawialiśmy o różnych rzeczach, np. o zimowisku, rozmawialiśmy kulturalnie ze wściekłym sąsiadem, panem C., po zbiórce opowiadaliśmy Mateuszowi o skautingu, ale on już wszystko wiedział. Powiedział, że już umie węzły, podobno z Piotrkiem się spotkali i uczyli się węzłów z książeczki "Na mój honor", a Piotrek chce, żebym mu już zaliczał podpunkty na Przyrzeczenie. Ci dwaj zadziwiają mnie!

Rafał, zastępowy SZ 107 Raniuszek

Przyłęki: Podczas zbiórki udało nam się przygotować posiłek dla gospodarzy oraz gości w warunkach domowych: zupę cebulową i makaron z mięsem oraz sosem pomidorowym. Odbyliśmy także wędrówkę z Przyłęk do Zielonki.

Michał, zastępowy SZ Kuna